post

روز پنجشنبه در تاریخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۴ در این حوزه علمیه جلسه ای با سخنرانی معاونت پژوهش حوزه های علمیه ی کشور حضرت حجه الاسلام و المسلمین عماد برگزار گردید.حجه الاسلام عماد در سخنرانیشان به وظایف و مأموریت حوزه علمیه و طلاب اشاره کردند و آنها را سه امر بیان کردند:

۱_اولین وظیفه شناخت دقیق،روز آمد،عالمانه،اندیشمندو خوب و جامع از دین است.

سازمان روحانیت اولین وظیفه اش دین شناسی است. طلبه های ما وظایف اولشان فهم دین است، که فهم دین طبیعتا با اجتهاد صورت نی گیرد ، البتهلازم نیست مجتهد باشند اما باید در حدی فهم دین را درست و هدفمند یاد گرفته باشند.

 

۲_دومین وظیفه ای که سازمان روحانیت و طلبه ها باید انجام دهند این است که آن دینی را که درست فهمیده اند درست هم نشر دهند،درست تبلیغ کنندو درست بیان کنند.به صورت زیبا ، قابل قبول قابل فهم و قابل پذیرش برای جامعه.

 

۳_سومین وظیفه این است که قیام و اقدام برای اینکه آن هنجارهای دینی،آن آموزه های دینی،آن مطالب و دستورات و آرمانها را در سطح جامعه محقق کنند.

 

 

 

حجهالاسلام عماد درباره ی برنامه ریزی آموزشی طلاب چنین بیان کردند که:

 

ما وقتی که می خواهیم حضور در عرصه ی دینی پیدا کنیم چه در فهم دین،چه در نشر دین و چه در تبلیغ دین باید آینده ی دور را خوب ببینیم و ناظر به آن برنامه ریزی کنیم. لذا دوستان طلبه ی ما باید برای ۶۰ سال آیمده از الان برنامه ریزی آموزشی خود را طراحی کنند.

 

 

ایشان همچنین درباره ی درست انجام دادن کار خود طلاب و اهمیت آن چنین بیان کردند که:

تأکید می کنم، تأکید میکنم بر اینکه ما اگر دین را درست نفهمیم و روشمند نفهمیم (که روشمند فهمیدن دین توأم با تحقیق است) کارمان لنگ است، اگر دین را درست و همه جانبه تبلیغ نکنیم کارمان لنگ است.اگر دین را به سبب اجرایش بر نیاییم به مأموریت خود را عمل نکرده ایم. روحانیت اگر می خواهد به دیگران بگوید کارتان را درست انجام دهید باید اول خودش کارش را درست انجام داده باشد.

 

 

و در آخر ایشان برای روشن تر شدن وظیفه طلاب و اینکه باید در فهم دین تلاش کنند این مسئله را مطرح کردند که:

امروز اگر تحصیل کنندگان کشور بنشینند و بگویند ما در مقوله ی سلول های بنیادین و زیست فناوری ها این کارها را کردیم و این هم نقشه کار است ، حوزه هوا و فضا بگوید این برنامه ی ماست و این نقشه راه است و… حال اگر از حوزه های علمیه بپرسند شما که اینقدر حرف می زنید که نظام اقتصادی اسلامی ، نظام تربیتی اسلامی ، نظام حقوقی اسلامی ، نظام فرهنگی اسلامی، شما بگویید که مانیفیس نظام تربیتی شما کدام است و چیست؟

 

 

 

همچنین در پایان سخنرانی حجهالله عماد از دو نفر از برگزیدگان مدرسه امام خمینی(رحمه الله) که در رشته مقاله نویسی برگزیده شده بودند توسط ایشان تقدیر به عمل آمد.

 

حجه الاسلام و المسلمین عماد در روز پنجشنبه تاریخ ۲۶آذر ماه ۱۳۹۴بعد از سخنرانی در مسجد حوزه علمیه امام خمینی(رحمه الله) از امکانات پژوهشی این حوزه و همچنین از کتابخانه این حوزه باز دید کردند.ودر نهایت امکانات و زیر ساخت های پژوهشی این حوزه را خوب  ارزیابی کرده اند

IMG_20151217_111940 IMG_20151217_111946 IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۲۶۵۱ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۲۶۵۸ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۲۸۰۱ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۳۳۱۹ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۳۴۳۴ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۳۴۵۳ IMG_۲۰۱۵۱۲۱۷_۱۱۳۶۴۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *